Jak odstranit Search9.askthepotato.com (Chrome/Edge/Firefox) | Aktualizováno

Browser hijackers

Prohlížeč únosci jsou známy jako velmi nepříjemných parazitů, které mají schopnost proměnit vaše prohlížení zkušenosti do úplné peklo. Jak se infiltrovat zařízení, se nakazí každý webový prohlížeč k dispozici. Cílem je proměnit je v zobrazování reklamy nástroje. Žádná aplikace není imunní vůči jeho efekt – Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer, Microsoft Edge. Pokud je máte, můžete si být jisti, že se stali pod kontrolou tohoto škodlivého softwaru.

Search9.askthepotato.com je webová stránka, která zobrazí se svolením únosce na svém PC. Je velmi pravděpodobné, že tato stránka nahradil vaše domovské stránky a vyhledávače. Škůdce Ujistěte se, aby vás přesměrovat na tento web, jakož i otevírat na nových záložkách. Co je víc, únosce parazity cílem zisk generuje více obtěžující reklamy, která zaplaví obrazovku pokaždé, když otevřete prohlížeč. Věc je, že by mohly vést k nespolehlivé stránky.

Vidíte, prohlížeč únosci nejsou naprogramovány k ověření odkazů, které budou podporovat. Proto musíte být opatrní a klikněte na stinné obsahu. Ale i v případě, že se vyhnete povýšení, parazit bude stále schopen způsobit zmatek ve vašem prohlížeči, takže je možné správně spustit.

Trvalo by jediným kliknutím na špatném místě a špatný čas pro vás nevědomě infikovat váš počítač s tohoto nebezpečného škůdce. Často únosci získat přístup k počítači prostřednictvím pochybné odkazů, dodávaného softwaru, torrenty, falešné aktualizace požadavky a spam e-mailových zpráv, které obsahují přílohy nebo spustitelných souborů. Dobrou zprávou je, že tento typ malwaru nestačí na váš počítač. Jediný způsob, jak pro něj infiltrovat zařízení je, pokud ho dáte k tomu oprávnění.

Ve většině případů uživatel činí tak, aniž si to uvědomila. Proto je velmi důležité věnovat pozornost tomu, co děláte on-line, stejně jako ne přeskočit čtení podmínky. Také doporučujeme, rozhodnout se pro vlastní instalační režim, když k dispozici, ujistěte se, že žádný skrytý obsah se instaluje na vašem počítači nepozorovaně.

Prohlížeč únosci jsou velmi nebezpečné parazity, které jsou schopny vážně poškozuje webový prohlížeč, který máte. Tato hrozba je také vážnou hrozbou pro vaše osobní a finanční informace. Únosci jsou schopni sledovat vaše online aktivity a shromažďovat data, jako jsou, ale nikoli výhradně, historii procházení a vyhledávací dotazy, takže může přizpůsobit inzeráty a aby byly více atraktivní pro vás.

Za každé kliknutí, které provedete dostanete zaplaceno parazita. Nebuď naivní, i když ignorovat zobrazené reklamy nebo používáte anonymní režim, váš problém nevyřeší. Únosce se jen si agresivnější a použít jiné taktiky. Jedinou záchranou je odstranit prohlížeč únosce z vašeho zařízení co nejdříve. Čím déle jste odložení přijetí opatření, tím vyšší je riziko parazita uspět ve své poslání. Chraňte své soukromí a návrat do normální procházení tím, jak se zbavit únosce Search9.askthepotato.com předtím, než bude příliš pozdě.

Search9.askthepotato.com odinstalovat

STEP-1Před zahájením procesu skutečné odstranění, musíte restartovat počítač v nouzovém režimu. Pokud víte, jak to udělat, přeskočte níže uvedených pokynů a přejděte ke kroku 2. Pokud nevíte jak na to, zde je jak restartovat počítač v nouzovém režimu:

Pro Windows 98, XP, Millenium a 7:
Restartujte počítač. Když se zobrazí první obrazovku informací, začněte, opakovaně stiskněte klávesu F8. Pak zvolte nouzový režim se sítí z možností.
Safe Mode with Networking
pro Windows 8/ 8.1
klepněte na tlačítko Start, dále klepněte na položku Ovládací panely – > systém a zabezpečení-> Nástroje pro správu – > Konfigurace systému.
Windows 8 Safe Mode with Network
zaškrtněte možnost bezpečné spuštění a klepněte na tlačítko OK. Klepněte na tlačítko restartovat na vyzvání.
Pro Windows 10
Otevřete nabídku Start a klikněte nebo klepněte na tlačítko napájení.
win10 safemode 1
, který podržíte stisknuté klávesy Shift, klepnutím nebo poklepáním na restartování počítače.
win10 safemode 2

STEP-2Prosím postupujte přesně k odstranění Search9.askthepotato.com z prohlížeče:

Odebrat z Mozilla Firefox:

Otevřete Firefox, klikněte v pravém horním rohu , klepněte na možnost Doplňky, klikněte na tlačítko Další rozšíření .
firefox extensions
pohled na podezřelé nebo Neznámá rozšíření, odstraňte je všechny.

Odebrat z Chrome:

Otevřete Chrome, klepněte na ikonu nabídky chrome v pravém horním rohu – >Více nástroje – > rozšíření. Tam, identifikovat malware a vyberte chrome ikonu koše (Odstranit).
chrome extensions

Odebrat z aplikaci Internet Explorer:
otevřené aplikace Internet Explorer a pak klepněte na IE ikona zařízení na pravém horním rohu – > Spravovat doplňky.
ie gear
najít škodlivý doplněk. Odstraňte ji stisknutím vypnout.

STEP-3

Klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce v prohlížeči, klepněte na příkaz vlastnosti. Odstraňte vše po .exe”v poli cíl .

ff shortcut

STEP-4

Otevřít ovládací panely stmelování Win klíč a R . Do pole napište appwiz.cpl a klepněte na tlačítko OK.

appwiz

zde, najít jakýkoli program, jste neměl v úmyslu instalovat a odinstalovat.

STEP-5

spusťte Správce úloh klepnutím pravým tlačítkem na hlavní panel a zvolíte Spustit Správce úloh.

task manager

Podívejte se pozorně na názvy a popisy spuštěné procesy. Pokud zjistíte některý podezřelé, vyhledejte jeho jméno na Google, nebo kontaktujte mě přímo k jeho identifikaci. Pokud najdete malware proces, klepněte pravým tlačítkem myši na něj a zvolte Ukončit úlohu.

STEP-6

otevřené MS Config podržíte Klávesu Win a R dohromady. Zadejte msconfig a stiskněte Enter.

msconfig

přejděte na kartu po spuštění a zrušte zaškrtnutí položky, které mají “Neznámý” jako výrobce.

Stále nelze odstranit Search9.askthepotato.com z vašeho prohlížeče? Prosím zanechte komentář níže, popisující jaké kroky že jste provedli. Já odpovím obratem.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *